Opis poslova:

  • Nadzor i Kontrola ispravnosti kompletne dokumentacije pre knjiženja.
  • Pravovremeno, tačno kontiranje, kontrola knjiženja svih poslovnih promena na kontima glavne knjige, u skladu sa zakonskom regulativom.
  • Kontrola bruto bilansa dnevno, mesečno, godišnje.
  • Provera i usklađenje konta glavne knjige sa pomoćnim knjigama i ostalim evidencijama
  • Nadzor, provera izveštaja pogonskog knjigovodstva proizvodnje (materijal, normativi, radni nalozi, gotovi proizvodi, robno knjigovodstvo i ostale pomoćne evidencije) i provera knjiženja u glavnu knjigu.
  • Kontrola stanja zaliha, usklađenje sa glavnom knjigom.
  • Odgovornost za pravilan obračun PDV, blagovremeno plaćanje PDV, blagovremeno elektronsko dostavljanje PPPDV prijave u Poresku upravu.
  • Izrada finansijskih izveštaja. Odgovornost za tačnost i pravilnost finansijskih izveštaja. Blagovremeno dostavljanje finansijskog izveštaja, kao i poreskog bilansa.
  • Rad sa revizorom na reviziji finansijskih izveštaja – završnog računa.
  • Obračun zarada i drugih naknada, blagovremeno plaćanje javih prihoda i dostavljanje obračuna Poreskoj upravi i drugim instancama.
  • Praćenje usklađenosti stanja analitičkih kartica kupaca i dobavljača.
  • Provera komitenata (ispravnost podataka i sistem pdv).
  • Poznavanje i praćenje zakonskih propisa, blagovremena primena izmena zakonske regulative u radu, kao i poznavanje MRS i MSFI i njihova primena u radu.
  • Praćenje rokova za plaćanje javnih prihoda, izrada raznih izveštaja i blagovremeno dostavljanje izveštaja i prijava nadležnim instancama, te saradnja sa istim.

Uslovi:

  • Visoka stručna sprema, završen Ekonomski fakultet – smer računovodstvo i revizija
  • Radno iskustvo 10 godina na poslovima u računovodstvu, samostalnost u izradi bilansa i pdv obračuna
  • Poznavanje propisa iz oblasti poreza i računovodstva
  • Aktivno korišćenje MS Office
  • Tačnost, organizovanost, preciznost u radu, izvršenje zadataka u roku
  • Probni rad obavezan

KONTAKTIRATI ĆEMO SAMO KANDIDATE KOJI UĐU U UŽI IZBOR

Naša kompanija može da Vam ponudi:

  • Stimulativnu zaradu
  • Rad u perspektivoj kompniji, u stručnom i profesionalnom timu
  • Pozitivno radno okruženje, mogućnost kontinuiranog usavršavanja
  • Edukacije, savetovanja i druge oblike ličnog razvoja i unapređenja karijere
  • Rad na lokaciji u širem centru grada

Gradovi
Beograd
Zemun

Pozicije posla

Glavni Knjigovođa za izradu bilansa (m/ž)   1

Kategorije
  • Računovodstvo i revizija
  • Administracija
Obrazovanje
  • Fakultet