Mesto rada - Beograd

1 izvršilac

Opis posla:

  • Kontrola proknjiženih poslovnih promena i odgovornost za knjiženje istih
  • Evidentiranje i kontrola ulaznog i izlaznog PDV-a, obračun, kontrola i podnošenje POPDV prijave
  • Vođenje evidencije o osnovnim sredstvima i obračun amortizacije
  • Obračun poreza na imovinu, poreza na dobit po odbitku, poreza na dohodak građana
  • Poznavanje i knjiženje obračuna proizvodnje
  • Knjiženje ulaznih i izlaznih faktura u domaćem i međunarodnom prometu
  • Usaglašavanje stanja potraživanja i obaveza sa kupcima i dobavljačima
  • Knjiženje kredita, lizinga, i ostalih obaveza
  • Izrada završnog računa u skladu sa MRS/MSFI i izrada poreskih prijava i izveštaja
  • Pripremanje i učestvovanje u izradi svih izveštaja kako za eksterne tako i za interne korisnike radi praćenja rezultata poslovanja
  • Praćenje i primena zakonske regulative iz oblasti poreske politike, računovodstva i finansija;
  • Sprovođenje adekvatne i ažurne promene u knjigovodstvenoj evidenciji i softveru u skladu sa promenama Zakona, u saradnji sa implementatorima softvera
  • Aktivan doprinos u razvoju i edukaciji zaposlenih u sektoru
  • Drugi poslovi iz oblasti računovodstva

Uslovi:

  • Poželjno obrazovanje: više ili visoki stepen stručne spreme
  • Radno iskustvo od minimum 5 godina na istoj ili sličnoj poziciji
  • Dobro znanje rada u MS Office paketu
  • Poznavanje engleskog jezika – poslovna komunikacija
  • Prilagodljivost i snalažljivost u različitim situacijama
  • Samostalnost u radu
  • Tačnost, preciznost i stabilnost u radu
  • Fokus na detaljima
  • Timski duh i pozitivan stav
  • Vozačka dozvola „B“ kategorije

Ukoliko želite da budete deo dinamičnog i mladog kolektiva, pošaljite vašu biografiju najkasnije

do 07.02.2023.

Samo kandidati koji uđu u najuži izbor će biti kontaktirani.

Gradovi
Beograd

Pozicije posla

Računovođa (m/ž)   1

Kategorije
  • Računovodstvo i revizija
  • Ekonomija i menadžment
Obrazovanje
  • Viša škola