Opis poslova:

  • Kontrola i obrada računovodstvenih dokumenata
  • Unos i knjiženje podataka u poslovni informacioni sistem na dnevnom nivou
  • Kontrola i verifikacija svih analitičkih evidencija i usaglašavanje sa glavnom knjigom
  • Usaglašavanje analitičkih evidencija sa stanjem zaliha, potraživanja sa dužnicima i obaveza sa poveriocima
  • Obračun amortizacije
  • Obračun mesečnih zarada zaposlenih, ostalih ličnih primanja zaposlenih i drugih ličnih primanja uz podnošenje poreskih prijava i praćenje plaćanja poreza
  • Podnošenje poreskih prijava PDV, poreza na imovinu, poreza na dobit i dr. sa praćenjem urednog izmirenja poreskih obaveza
  • Praćenje analitike kreditnih obaveza u dinarima i devizama po bankama, vrstama i partijama sa usaglašavanjem sa bankarskim evidencijama
  • Priprema mesečnih, kvartalnih i godišnjih finansijskih izveštaja
  • Saradnja sa bankama, eksternim revizorima i poreskim organima
  • Obračun poreza i izrada poreskih prijava, kao i podnošenje poreskih prijava nadležnoj poreskoj administraciji sa usklađivanje poreskih evidencija sa Poreskom upravom
  • Priprema napomena uz finansijske izveštaje
  • Saradnja sa revizorom u pripremi i izradi revizorskih izveštaja
  • Izrada dnevnih, periodičnih i drugih izveštaja u formatu zahtevanom od strane rukovodstva privrednog društva

Uslovi za kandidate:

  • Poželjno posedovanje fakultetske diplome ekonomskog usmerenja
  • Poželjno posedovanje Sertifikata za računovođu, samostalnog ili ovlašćenog računovođu
  • Dobro poznavanje poreskih, računovodstvenih i drugih relevantnih zakonskih propisa
  • Najmanje 5 godina radnog iskustva na računovodstvenim poslovima
  • Iskustvo na poslovima računovođe spoljnotrgovinskih, deviznih i bankarskih transakcija će se smatrati prednošću
  • Rad na računaru, MS Windows, MS Office, internet
  • Poželjno poznavanje rada u knjigovodstvenom programu Panteon
  • Samostalnost u radu i sposobnost prilagođavanja timskom radu

Uslovi koje nudimo:

  • Rad u profesionalnom kolektivu
  • Dinamično radno okruženje
  • Mogućnost ličnog usavršavanja i razvoja
  • Sigurnu i redovnu zaradu

Ukoliko smatrate da ste prava osoba za traženo radno mesto, molim Vas da dostavite svoju prijavu i CV (poželjno sa fotografijom) elektronskim putem.

Gradovi
Novi Sad
Kać

Pozicije posla

Knjigovođa bilansista   1

Kategorije
  • Računovodstvo i revizija
  • Ekonomija i menadžment
Obrazovanje
  • Fakultet