Dream Land Agency started operations in the travel industry in 2012. Since then, our small and ambitious team obtained a huge experience, so we have broadened the scope of our work and became renowned incoming agency in Serbia.

We can be proud of the excellent cooperation we have with leading names in tourism and hospitality industry worldwide, which is, we believe the solid base for successful work and our mission of building a reputation of efficient and reliable agency.

Job description and conditions:

  • Minimum Batchelor in tourism
  • Minimum of 6 months of work experience in the business of travel agencies
  • Minimum 3 months of experience in AIRLINE TICKETS SALES (MANDATORY)
  • Knowledge and work in Galileo GDS or Amadeus reservation system is an advantage
  • Mandatory knowledge of the English language
  • Knowledge of hotel reservation systems
  • Computer skills (Office)
  • Experience in administrative work
  • Experience in business communication Sale of airline tickets - exclusively corporate sale of airline tickets
  • Communication with clients and partners in the country and abroad
  • Communication with service providers in the country and abroad
  • Preparation of offers and travel programs for domestic and foreign clients
  • Working with existing and potential corporate clients and contracting jobs
  • Administration

WE OFFER:

  • Permanent employment
  • Official and study trips. Business training
  • Benefits of booking travel under special conditions for private purposes
  • Pleasant working environment
  • Private health insurance

Turistička agencija Dream Land bavi se prodajom turističkih aranžmana u zemlji i inostranstvu od 2012. godine. Uz odličnu saradnju koju imamo sa renomiranim imenima iz sveta turizma gradimo reputaciju efikasne i pouzdane agencije i tour operator-a, sa željom da našim korisnicima pružimo najbolju uslugu. Svoju poslovnu filozofiju baziramo na kreiranju ponuda prema potrebama i zahtevima putnika. Bavimo se takođe i prodajom avio karata, rent a car uslugama, kongresnim i receptivnim turizmom.

USLOVI:

  • Minimum VS ili VSS (turizam)
  • Minimum 6 meseci radnog iskustva u delu poslovanja turističkih agencija
  • Minimum 3 meseci iskustva u PRODAJI AVIO KARATA (OBAVEZNO)
  • Prednost poznavanje i rad u Galileo GDS ili Amadeus rezervacionom sistemu
  • Obavezno poznavanje engleskog jezika
  • Poznavanje rada na hotelskim rezervacionim sistemima
  • Poznavanje rada na računaru (Office)
  • Iskustvo u administrativnim poslovima
  • Iskustvo u poslovnoj komunikaciji

ZADUŽENJA:

  • Prodaja avio karata - isključivo korporativna prodaja avio karata
  • Komunikacija sa klijentima i partnerima u zemlji i inostranstvu
  • Komunikacija sa dobavljačima usluga u zemlji i inostranstvu
  • Izrada ponuda i programa putovanja za domaće i inostrane klijente
  • Rad sa postojećim i potencijalnim korporativnim klijentima i ugovaranje poslova
  • Rezervacija i prodaja redovnih turističkih aranžmana (sekundarno zaduženje)
  • Administrativni poslovi

NUDIMO:

  • Stalno zaposlenje
  • Službena i studijska putovanja. Poslovno usavršavanje
  • Beneficije rezervacije putovanja pod posebnim uslovima u privatne svrhe
  • Prijatno radno okruženje
  • Privatno zdravstveno osiguranje

Gradovi
Beograd

Pozicije posla

Travel Specialist   1

Kategorije
  • Turizam i ugostiteljstvo
Obrazovanje
  • Viša škola