LOKACIJA: KRALJEVO

OPIS POSLA, ODGOVORNOSTI I ZADUŽENJA

Upravlja proizvodnjom

  • Obezbeđuje kontinuiranu proizvodnju sa maksimalnim performansama i koordinira potrebne aktivnosti
  • Upravlja timovima u postizanju kratkoročnih i srednjeročnh ciljeva
  • Prilagođava, organizuje i upravlja svojim resursima uzimajući u obzir prisustva i izostanke
  • Implementira kontinurano unapređenje načina organizacije i rada u cilju fokusa na veću odgovornost i autonomiju za bolji kvalitet, produktivnost, fleksibilnost i reaktivnost
  • Obavlja poslove optimizacije troškova i opravdava njihov izbor
  • Organizuje i procenjuje mere efikasnosti za poboljšanje procesa, uz osiguravanje implementacije istih standarda u svim proizvodnim/tehničkim segmentima preduzeća, uz poštovanje svih standarda industrije

Operativne aktivnosti

  • Obezbeđuje tačnu i brzu komunikaciju sa i među ostalim odeljenjima kompanije
  • Pomaže i savetuje svoj tim u cilju razumevanja razloga za određene aktivnosti – pomaže im da uvide probleme svojih timova i savetuje rešenje problema
  • Daje jasne instrukcije svom timu u implementaciji novih proizvoda ili tehnologija
  • Uključuje se, sa timom istraživanja i razvoja, u implementaciju novog proizvoda ili tehnologija (nosilac projekta)
  • Promoviše recikliranje, smanjenje troškova za tretman otpada i smanjenje uticaja na životnu sredinu – za sve implementirane resurse i aktivnosti
  • Definiše odgovorne osobe i nivoe odgovornosti za implementaciju aktivnosti poboljšanja procesa kao i organizaciju i implementaciju radionica za zaposlene u sklopu poboljšanja procesa

Podstiče i poboljšava sistem proizvodnje

  • Prilagođava proizvodnju zahtevima kupca, transformiše odeljenja u cilju adaptacije prema novim zahtevima i ažurira resurse,
  • Prilagođava organizaciju ili veštine zaposlenih kako bi bili u skladu sa propisima Službe ljudskih resursa
  • Poboljšava ukupnu produktivnost procesa i tokova
  • Obezbeđuje proizvodni pogon sa potrebnim ažuriranim procesima i poizvodima
  • Podstiče uključivanje svih zaposlenih u napredak (sistem predloga, planovi napretka, LEAN proizvodnja)
  • Strukturira, kontroliše i optimizira odnos dobavljača/kupca sa odeljenjima za podršku

Upravlja aktivnostima pogona

  • Prema ciljevima poslovnih aktivnosti, utvrđuje akcione planove i na dosledan način ih sprovodi sa svojim timom
  • Predlaže i kontroliše godišnji operativni budžet
  • Predlaže neophodne resurse i sredstva za postizanje ciljeva i preduzima potrebne radnje za promen u broju zaposlenih (regrutacija, premeštaj, otkazi) i ulaganja u skladu sa budžetom
  • Prati pokazatelje performansi i učinaka, postavlja korektivne akcije
  • Sprovodi godišnje razgovore sa članovima svog tima – predlaže unapređenja, ukida pozicije
  • Razvija veštine zaposlenih i predlaže potrebne obuke za efikasniji rad
  • Savetuje zaposlene o mogućnostima napredovanja, podržava mobilnost u svom timu
  • Motiviše svoj tim u cilju postizanja što boljih rezultata rada i samih performansi
  • Obezbeđuje ažurirane opise poslova prema grupnim procesima

OBRAZOVANJE I PROFESIONALNE KVALIFIKACIJE

  • Fakultet (drvoprerađivačko ili ekonomsko usmerenje)
  • Relevantno radno iskustvo od preko 5 godina
  • Odlično poznavanje proizvodnih procesa u drvoprerađivačkoj industriji
  • Odlično poznavanje industrijskog dizajna proizvoda
  • Odlično poznavanje standarda kvaliteta ISO 9001, 14001 i 18001
  • Odlično poznavanje LEAN proizvodnje
    • Poznavanje tehnika Lean proizvodnje (Value Stream Mapping, Material Flow, 5S, TPM, logistički koncept, Kanban sistem, Kaizen filozofija)
  • Sposobnost vođenja tima, reaktivnost, organizacione veštine i upravljanje prioritetima
  • Veštine u različitim specifičnim oblastima; sečenje, montaža, upravljanje proizvodnjom, unapređenje i/ili modifikacija upravljanja projektima
  • Spremnost i otvorenost ka prihvatanju novih tehnologija i procesa
  • Demonstrirana znanja rukovođenja u drvoprerađivačkoj industriji
  • Fleksibilnost i sposobnost rada u brzom, višeslojnom okruženju
  • Samostalnost, osoba samopokretač sa željom za uspehom
  • Veoma dobro upravljanje ljudima, projektima, vremenom i budžetom
  • Engleski jezik – napredni nivo

Ukoliko ste se prepoznali u ovom oglasu, očekujemo Vašu prijavu na mail: hr@gir.rs

Kontaktiraćemo samo kandidate, koji odgovaraju zahtevima pozicije.

Zahvaljujemo se na interesovanju!

Gradovi
Kraljevo

Pozicije posla

Production process specialist   1

Kategorije
  • Poljoprivreda i šumarstvo
  • Ekonomija i menadžment
Obrazovanje
  • Fakultet