1 lekar, izvršilac rada na teritoriji grada Beograda; rad pet dana u sedmici isključivo u prvoj smeni; nema dežurstava, niti rada vikendom i praznicima

Osnovne informacije o Adrinom programu podrške osobama u situaciji beskućništva

Procenjuje se da u Beogradu živi oko 4-6.000 osoba u situaciji beskućništva. Uslovi u kojima trenutno žive su veoma loši i to na više nivoa. Dok se čeka da nadležni iznađu pronađu prava strukturalna i sistemska rešenja za prevenciju beskućništva i adekvatno reagovanje na one koji su u situaciji beskudništva, ovaj projekat doprinosi normalizaciji njihovog života i sprečavanja ili organičavanja negativnih posledica takvog života po njihovo dostojanstvo, zdravlje i život. Najveći broj ovih osoba živi u napuštenim objektima, straćarama, podrumima i javnim prostorima.

Njima se pružaju hitne higijensko-distributivne usluge i zdravsteno i psihološko-savetodavne usluge. To se dešava u okviru specijalnog autobusa “Drumodoma”, u ambulantnom vozilu, prostorijama Adre i na terenu na čitavoj teritoriji Beograda. Usluge podrazumevaju upotrebu tuševa i toaleta, preuzimanje prljavog i distribuciju čistog, opranog veša, doniranje paketa sa potrepštinama, pružanje podrške beskućnicima u vidu zdravstvenih saveta i intervencija, psihosocijalne podrške. Ova poslednja podrazumeva i rad sa nadležnim institucijama da se unapredi njihov rad kako bi se bolje i brže ostvarivala već zagarantovana prava na pravnu vidljivost (posedovanje ličnih dokumenata), zdravstvenu zaštitu, prijem u smeštaj itd.

Medicinski tim čine jedan ili dva lekara i dva medicinska tehničara.

Ovaj projekat je jedinstven u zemlji i regionu, i podrazumeva rad u motivisanom timu i ispunjavajuće iskustvo jer zajedno radimo na podržavanju najugroženije populacije u Republici Srbiji.

Izvršilac rada na poziciji lekara

Opis posla Lekara:

  • Odgovoran je za pružanje zdravstvenih saveta, pregleda, upućivanja i obezbeđivanja pune zdravstvene zaštite korisnicima projekta iz populacije beskućnika, na Drumodomu i/ili u okviru terenskog tima, u skladu sa prioritetima projekta, u saradnji sa ustanovama zdravstvene zaštite.
  • Blisko sarađuje sa drugim članovima medicinska tima – dva medicinska tehničara, i ostalim članovima projektnog osoblja: rukovodiocem projekta, dvoje članova higijensko-distributivnog tima, tri članice tima za psihosocijalnu podršku, 2 vozača, I volonterima - u slučajevima kada se i oni uključuju u rad, kao i ostalim stručnim osobljem Adre – logističarem.

Ključne odgovornosti su:

  • zdravstveno savetovanje, pregledi, upućivanje i podrška u upućivanju korisnika u sistem zdravstvene zaštite
  • bliska saradnja sa ostalim članovima medicinskog tima, na Drumodomu i na terenu radi integrisanja svih podrški u cilju najveće moguće dobrobiti za svakog korisnika (higijensko-distributinih, medicinskih i psihosocijalnih)
  • vođenje evidencije o svakoj intervenciji i učestvovanje u analizi rezultata, predlaganje optimizacije rada i prioriteta
  • učešće u analizi podataka, metodologije koja je korišćena u terenskom radu, i priprema prezentacije i njeno iznošenje putem organizovanog webinara zainteresovanim pojedincima iz struke, na kraju projekta.

On/a odgovara Rukovodiocu projekta.

Obrazovanje, stav i iskustvo:

  • Uspešno završene studije medicine, licenca zdravstvenog radnika/ lekara
  • Najmanje 3 godine radnog iskustva u struci. Poželjno iskustvo rada sa osobama koje imaju neki oblik ranjivosti (osobe sa invaliditetom, lošeg socio-ekonomskog statusa, psihijatrijski pacijenti, osobe u situaciji beskućništva, I sl.
  • Od izuzetne važnosti je da osoba koja želi da radi na ovoj poziciji poseduje visoku motivaciju za pružanje pomoći drugima, da je senzitivisana i da poseduje pomagačke i komunikacione veštine kao i visoko razumevanje diverziteta među ljudima.
  • Poželjna vozačka dozvola B kategorije i iskustvo aktivnog vozača.

Ključne veštine i kvaliteti kojima je potrebno da kandidati raspolažu:

Izvrsne veštine slušanja i samopouzdanja u razgovoru sa ljudima i decom; sposobnost da se radi u velikom timu ali i samostalno; dobre organizacione aktivnosti – preciznost, tačnost i pouzdanost u radu; izražen osedaj za etiku, humanost i kulturalnu senzitivnost, i prihvatanje različitih; sposobnost pravljenja ravnoteže između predusretljivosti i povlačenja granica; uspostavljanje i održavanje lično izazovnih ciljeva i ulaganje truda u savladavanje zadataka i prepreka; spremnost za preuzimanje odgovornosti i izazova; verbalne komunikacijske veštine; osnovno znanje za upotrebu pametnih uređaja (telefona); tolerancija prema stresu; inicijativnost; fleksibilnost i adaptabilnost.

CV i motivaciono pismo dostaviti elektronskim putem na e-mail:

office@adra.org.rs

najkasnije do 20.02.2023. godine.

NAPOMENA: Nismo u poziciji da svakom kandidatu potvrdimo prijem Vaše prijave (CV-ja i motivacionog pisma

Zbog obima posla ne možemo da se obavežemo da ćemo obavezno potvrditi prijem Vašeg CV-ja i motivacionog pisma. Kontaktiraćemo samo kandidatkinje i kandidate koji budu ušli u uži izbor. Ukoliko Vam je neophodno da ipak potvrdimo prijem Vaše prijave, molimo Vas da to naznačite u mejlu. Hvala na razumevanju.

Gradovi
Beograd

Lekar za terensko pružanje zdravstvene zaštite osobama u situaciji beskućništva (m/ž)   1

Kategorije
  • Medicina i zdravstvo
Obrazovanje
  • Srednja škola