Opis posla:

  • Vođenje poslovnih knjiga – knjiženje svih poslovnih promena u skladu sa MRS i MSFI, važećom zakonskom regulativom.
  • Praćenje, kontrola i usaglašavanje pomoćnih knjiga sa glavnom knjigom i potraživanja i obaveza sa poslovnim partnerima.
  • Obračun i knjiženje PDV-a i izrada poreskih prijava.
  • Obračun i knjiženje zarada i drugih primanja zaposlenih.
  • Knjiženje dinarskih i deviznih izvoda.
  • Blagajničko poslovanje.
  • Učešće u pripremi podataka i izradi završnog računa.
  • Obavljanje drugih računovodstvenih poslova
  • Zavodi prispelu poštu i dokumentaciju u odgovarajuće popise akata, i za unos na računaru,
  • Odgovoran je za ažurnu dostavu pošte na potpis i signaciju, po utvrđenoj dinamici i redosledu,
  • Razvrstava signiranu poštu i kroz posebne evidencije distribuira je u odgovarajuće organizacione jedinice, uz potpis prijema,
  • Obrađuje i priprema poštu za ekspediciju i odgovoran je za njenu blagovremenu otpremu,
  • Vrši kontrolu svih knjigovodstvenih isprava koje služe kao osnov za knjiženje u knjigovodstvu,
  • Ispisuje sve naloge za isplatu i vodi računa o rokovima dospeća plaćanja,
  • Vrši kontrolu tačnosti unetih podataka i kontrolu zakonitosti,
  • Prima knjigovodstvene isprave na likvidiranje preko interne dostavne knjige,
  • Kompletira predmete za kalkulaciju uvozne i domaće robe,
  • Kompletiranje evidencije za
  • Prima fakture, zavodi ih u knjigu ulaznih faktura Vrši formalnu, suštinsku i računsku kontrolu faktura, računa i
  • Vodi operativnu evidenciju uplata i isplata po dnevnim izvodima poslovne banke
  • Vodi celokupnu korespodenciju sa dužnicima i poveriocima,
  • Usaglašava obaveze i potraživanja iz poslovnih obaveza i odnosa,
  • Sastavlja i odgovara na IOS obrasce,
  • Utvrđuje nenaplaćena potraživanja čiji je rok protekao,
  • Usaglašava knjiženja u analitici sa glavnom knjigom,
  • Ažurno i tačno knjiži sve poslovne promene u analitičkoj evidenciji( kupci, dobavljači i sl.)
  • dobavljače, radi zapisnike po usaglašavanju; dostavlja saglasnost salda komitentima po zakonu,
  • Pruža podatke drugim službama preduzeća iz delokruga svog rada,
  • Prati i odgovoran je za pravilnu primenu zakonskih i pratećeih propisa i akata preduzeća iz delokruga svog rada,
  • Vodi korespodenciju iz delokruga svog rada,
  • Ostvaruje saradnju sa nadležnim organima i institucijama iz delokruga svog rada,
  • Izdaje potvrde iz delokruga svog rada ( o visini zarada i dr.),
  • Obavlja i sve ostale poslove koji po svom sadržaju i prirodi spadaju u njegov delokrug rada,
  • Obavlja i druge poslove po nalogu rukovodioca službe, kome je za svoj rad i odgovoran

Očekujemo Vaše prijave.

Gradovi
Beograd
Šimanovci

Pozicije posla

Računovođa   1

Kategorije
  • Računovodstvo i revizija
Obrazovanje
  • Srednja škola